Що таке отой “різдвяний настрій”, про який усі говорять, тільки-но перегорнуть сторінку календаря на грудень? Це віра в диво, передчуття чогось особливого, казкового, затишного і теплого, очікування зустрічей у сімейному колі, вручення (та отримування) подарунків, новорічні прикраси, вогники та ялинка, колядки і багато-багато посмішок, любові та щирих емоцій.

ІСТОРІЯ НОВОРІЧНОЇ ЯЛИНКИ

Всім нам подобається красива і казкова традиція наряджати на новорічні свята ялинку. Сьогодні без неї навряд чи можна уявити собі святкування головного зимового свята. Але чому ж ми вбираємо саме ялинку, а не якесь інше дерево, і як з`явився цей звичай?

Цей міжнародний звичай має дуже багату історію. Згідно з однією стародавньою легендою, ялинка стала символом Різдва за бажанням небесних сил. Коли у Віфлеємі народився Спаситель, під спів ангелів на нічному небі, як відомо, запалилася нова яскрава зірка. До немовля поспішали усі ті, хто бажав подарувати йому свою щиру радість і принести якийсь дарунок: і люди, і тварини, і навіть рослини з деревами. Останні ж дарували немовляті свої пахощі, квіти, плоди і листя.

На радісну подію поспішала з далекої півночі і Ялинка. Вона прийшла остання і не могла наважитись зайти всередину. Всі здивовано запитали її, чому вона не заходить. Ялинка відповіла, що їй дуже хочеться увійти, але їй нічого подарувати Божому Дитяті, а ще вона боїться злякати Його і вколоти своїми голками. Тоді рослини поділилися з Ялиною своїми дарами, і на її гілках стали красуватися червоні яблука, горіхи, яскраві квіти і зелені листочки. Ялинка дуже зраділа, подякувала всім і тихо підійшла до Ісуса. Немовля посміхнулося, побачивши красиву, різнокольорову і добру Ялинку. Саме тоді над її верхівкою ще яскравіше засяяла Вифлеємська зірка.

За іншими переказами, Ялинку не хотіли впускати до Немовляти горді Маслина і Пальма, насміхаючись над її колючими голками і липкою смолою. Скромна Ялинка не стала заперечувати і сумно роздумувала про свою недостойність зайти. Але Ангел, який чув розмову дерев, зглянувся над Ялинкою і вирішив прикрасити її гілки небесними зірками. Ялинка чудово засяяла вогниками і зайшла в печеру до немовляти. У цей момент Ісусик прокинувся, посміхнувся і протягнув до неї свої ручки. Ялинка зраділа, але не загордилася, і за скромність Ангел винагородив її за доброту, зробивши відтоді головним деревом світлого свята Різдва.

Різдвяний настрій – це набір усіх маленьких і великих приємностей, які роблять нас по-справжньому щасливими у цей зимовий час. А якщо радість вам приносить читання, тоді до Різдва ви просто повинні прочитати декілька атмосферних новорічно-різдвяних книг, які обов’язково і настрій відповідний подарують, і змусять повірити в магію різдвяних свят.

1. Чарльз Діккенс "Різдвяна пісня в прозі"

2. О. Генрі "Дари волхвів"

3. Шерон Оуенс "Чайна на Малберрі-стріт"

4. Есфір Емден "Будинок з чарівними вікнами"

5. Фенні Флегг "Різдво і червоний кардинал"

6. Туве Янссон "Чарівна зима"

7. Юстейн Гордер "Різдвяна містерія"

8. Джон Грішем "Різдво з невдахами"

9. Розамунда Пилчер "Напередодні Різдва"

10. Річард Пол Еванс "Різдвяна скринька"

11. Джон Р. Р. Толкін "Листи Різдвяного Діда»

12. Донна Ванлір «Різдвяні туфлі»

13. Сьюзан Войцеховски "Різдвяне диво містера Тумі"

14. Клівленд Еморі "Кіт на Різдво"

15. Ернст Гофман «Лускунчик і мишачий король»

16. Ганс Хрістіан Андерсен «Дівчинка з сірниками»

17. Капоте Трумен "Спогади про одне Різдві"

18. Лаура Локінгтон «Різдвяний пиріг»

19. О.Генрі «Ялинка з сюрпризом»

20. М. В. Гоголь «Ніч перед Різдвом»

Нехай Новий рік буде роком здійснення мрій і втілення у життя всіх заповітних бажань!

Сніг падав безшелесно й рівно,
Туманно танули огні,
І дальній дзвін стояв так дивно
В незрозумілій тишині.

Ми вдвох ішли й не говорили,
Ти вся засніжена була,
Сніжинки грали і зоріли
Над смутком тихого чола.

І люди млисто пропливали,
Щезали й гасли, як у сні, —
І ми ішли й мети не знали
В вечірній сніжній тиши

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Поезії не змовкне джерело 21 березня у всьому світі відзначають День поезії .Вшановувати тих, хто вміє підбирати найкращі слова і складати ї...