Від Бога наша пісня,наша мова,
Від  щедрості мисущі навіку.
Від Божої  любові колискова
 Нам душі оспівала в  сповитку.
 
26 листопада 1932 року в селі Лукачани колишнього Хотинського повіту нині Кельменецького району Чернівецької області  народився Михайло Ткач -український поет-пісняр, кіносценарист; заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка. 
Разом з сільськими дітлахами навчався у рідному селі в румунській школі.
Потім – в сусідньому селі Новоселиця. А далі - медучилище , медичний інститут
І бути б йому добрим , чуйним лікарем , якби не та поезія. Вона не давала йому спокою , стукала в серце, і перемогла.
Уже в медичному училищі Михайло Ткач почав писати перші вірші , які засвідчили поетичне обдарування юнака, його власний стиль.
У творчому доробку митця – півтора десятка поетичних та пісенних збірок, понад двадцять сценаріїв документальних та двох художніх фільмів. Але найбільший його ужинок у пісенному жанрі.
У співпраці з українськими композиторами Михайло Ткач створив кілька сотень пісень, що стали відомими і улюбленими. Одна із них – славнозвісна «Марічка», яку знають не лише на Україні, а й за її межами. Саме ця пісня стала музичною візитівкою Чернівців — рідного міста відомого поета. перу належать збірки поезій: «Йдемо на верховини» (1956), «На перевалі» (1957), «Житній вінок» (1961), «На смерекових вітрах» (1965), «Пристрасть» (1968), «Повернення» (1974), «Поворот землі» (1976), «Хліб з добрих рук» (1981), «Крок за обрій» (1982), «Небо твоїх очей» (1982), «Серед літа» (1995), «Зазим'є» (1999).
Написав сценарії фільму-опери «Наймичка», художнього фільму «Серед літа», документальних фільмів «Леся Українка»,«Про дружбу співа Україна», «Радянська Україна», «Україна, земля моїх предків».
На вірші поета створено кілька десятків пісень. Найвідоміші з них: «Якщо любиш — кохай», «Зоряна ніч», «Ясени», «Марічка», «Сніг на зеленому листі», «На щастя, на долю», «Диво-сторона», «Коли нема того, що любиш», «Небеса очей твоїх». Ці пісні співав народ і найкращі виконавці країни — Дмитро Гнатюк, Микола Кондратюк, Анатолій Мокренко. На вірш свого земляка Володимир Івасюк написав пісню «Серед літа».Михайло Ткач  для нас залишився провісником добра .і моральних чеснот у нинішньому духовному безпросвітні.
 М. Ткач мав такі звання та нагороди:
1993 р. — заслужений діяч мистецтв України.
1973 р. — Державна премія УРСР імені Тараса Шевченка (нині Національна премія України імені Тараса Шевченка) за повнометражний документальний фільм «Радянська України» (спільно з режисером і оператором).
2002 р. — народний артист України.


Існує закон буття
«Якщо зерно добре – буде жито,
Якщо слово щире – буде жити!»
Слово Михайла Ткача живе й житиме довго!
Буде сліз доволі, що мій слід застиг.
Та усіх найтяжче заридає пісня
Та, що написати я в житті не зміг.
М.Ткач

Михайло Ткач – Людина, Особистість, Талант. Він залишив по собі яскравий слід у поезії і літературі, в мистецтві і душах людей.

Чи полудне буде, чи година пізня,-

Немає коментарів:

Дописати коментар

Поезії не змовкне джерело 21 березня у всьому світі відзначають День поезії .Вшановувати тих, хто вміє підбирати найкращі слова і складати ї...