Вони цвітуть серця відігріваючи.





Людина почала вирощувати квіти більше 4000 років тому, і першими до цього додумалися древні єгиптяни.
За старих часів закохані легко могли висловлюватися за допомогою мови квітів – вони були символами вираження відчуттів і думок.Квіти вже не одне тисячоліття уособлюють собою красу, досконалість і унікальність природи. Вчені нарахували більше 350 000 різновидів квіткових рослин. Кожен вид має свій особливий аромат, колір, форму. Вони приносять в наше життя радість і чарівність. Квіти асоціюються з сонцем, теплом, весною, незалежно від того, яка погода за вікном.
Квіти вважаються прикрасою нашого життя. Вони всі прекрасні, без винятку, за що їх називають очима природи. Дуже часто людей з гарною зовнішністю порівнюють з квітами. Кажуть жінці, що вона гарна, мов троянда, або розцвіла, наче квітка. Завжди приємно отримувати квіти у дар, з будь-якої нагоди.
Люди вирощують квіти на дачних ділянках, в оранжереях, а також у будинку на підвіконнях. Це роблять для того, щоб захоплюватися ними, отримуючи позитивні емоції від їхньої краси та від того, що вдалося виростити такі дивовижні рослини.
Нехай мене чарують квіти,
Нехай життя їм віддаю:
Ніяк я барвами досхочу
Своїх очей не напою" О.Олесь

Багато квітів, які виросли самі, ми зустрічаємо на природі. Вони такі ніжні й ароматні. Особливо приємно милуватися першими пролісками, що захоплюють насамперед тим, що вони такі тендітні, майже прозорі, але попри холоди й сніг, все одно зростають.

Самі заборонені в світі квіти – хризантема. Це – імператорські квіти Японії. Одна з вищих винагород країни — орден Хризантеми. Під час свята хризантеми треба милуватися кожним відтінком цвітіння, при цьому глибоко роздумуючи про пройдену дорогу і сенс життя.
Для древніх греків фіалка була неодмінним атрибутом свят, а також прикрасою власних жител і статуй богів. Галли вважали квітку як символ невинності, скромності і посипали нею ложе наречених. Французи змагалися на тулузських поетичних турнірах, де однією з вищих винагород була золота фіалка.
Деякі квіти можна їсти. З кульбаб, наприклад, роблять салати, головне їх вимочити, щоб гіркота пішла. Цикорій прекрасно замінює каву. З квітів хризантеми роблять теж салати. З кореня лотоса варять суп і роблять муку.
Здатність квітів «орієнтуватися в часі» використовував Карл Лінней і створив в 1720 році в місті Упсала в Швеції перший в світі квітковий годинник. Циферблат цього незвичайного годинника складався з декількох секторів, в кожному з яких зростали квіти певного вигляду. За допомогою такого годинника удавалося досить точно (з різницею в півгодини) визначати час.
Ось тільки діяли вони лише в сонячну погоду – в похмурі дні віночки кольорів інколи взагалі не розкриваються.Споконвіку особливу увагу люди приділяють квітам. Чим же пояснити таку велику любов до рослин? Все просто: квіти прекрасні. Вони радують око, ніжно хвилюють душу, прив’язують наші серця до рідного краю. Наші предки теж обожнювали квіти, вважаючи, що це творіння природи подаровано Богом.
 
Квіти України

Соняхи, жоржина,
Айстри і шипшина,
Васильки, ромашки,
Лілії, волошки,

Мальви, чорнобривці,
Звіробій, чорниці,
М’ята і калина,
Маки, горобина,

Півники, брусниця,
Грицики, суниця,
Нагідки, космеї,
Рожі, калатеї,

Примули, малина,
Рута та ожина –
Це усе рослини
Й квіти України.
Олеся Тоцька

Немає коментарів:

Дописати коментар

Поезії не змовкне джерело 21 березня у всьому світі відзначають День поезії .Вшановувати тих, хто вміє підбирати найкращі слова і складати ї...