"Ой, на Івана та й на Купала, дівчина красна квіти збирала"

Фольклорні посиденьки.
Івана Купала – одне із найзагадковіших традиційних свят, що відзначалися в Україні за часів язичництва. Воно припадало на 7 липня і пов’язувалося з літнім сонцестоянням. Ім’я ж святу дав Купало – бог земних плодів, урожаю, добробуту та лікарських рослин.
Українці відзначають його в ніч з 6 на 7 липня.Краса і неповторність його представлена виставкою-інсталяцією «Магічне купальське диво», яка розгорнута читальному залі нашої бібліотеки. Свято"Ой, на Івана та й на Купала, дівчина красна квіти збирала" розпочалося в стінах бібліотеки,присутні дізналися звідки походить назва Івана Купала, кому присвячували цей день, коли його святкували на Русі із приходом християнства. Діти ознайомилися із традиційними купальськими обрядами та звичаями, із захопленням слухали розповіді про те, що особливою цінністю вважається зустріти в ніч на Івана Купала цвіт папороті, який розпускається усього на кілька хвилин, а потім зникає. Свято продовжили біля сільського ставка.Провели майстер-клас по плетінню купальських вінків із зібраних квітів і лікувальних трав до сходу сонця. Адже, саме в цей час рослини набирали чарівних, лікувальних та цілющих властивостей.
Кожна учасниця свята, сплела купальський віночок по опустила його в воду, загадуючи бажання.І ми всі загадуємо, щоб скоріше настав Мир і очікувана всіма Перемога і наші солдати повернулися додому живі і неушкоджені.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Поезії не змовкне джерело 21 березня у всьому світі відзначають День поезії .Вшановувати тих, хто вміє підбирати найкращі слова і складати ї...