Чорнобильські#уроки: скорбота пам’яті людської
(Історична хроніка)
Птахи складають гімн весні,
всміхаються до сонця квіти,
а пам'ять лине в моторошні дні,
гудуть жорстокі дзвони квітня.
37 років Чорнобильської катастрофи. Незнаного за всю історію людства рукотворного лиха, жертви якого такі багатомірні і далекосяжні, що масштаби його досі ніхто не взмозі визначити.Серед усіх трагедій , які пережило людство , чорнобильська катастрофа не несе аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери.
Тоді ж, світ дізнався про надзвичайних людей, які витримали там, де ламається техніка. Пізніше їх назвуть – ліквідаторами. 800 тисяч чоловік ризикували своїм життям та здоров'ям, аби запобігти наслідкам аварії і стабілізувати ситуацію. Вони працювали в зоні підвищеного ризику, піддаючись впливу радіації. 25 тисяч з них померли, а понад 70 тисяч стали інвалідами.
Заради усього святого, що збереглося у наших душах , заради тих, хто першим кинувся у пекло чорнобильського реактора, пам'ять тих, хто віддав життя заради нашого майбутнього, майбутнього України, відзначає весь український народ цю дату, що сповнена гіркого полинового болю.
Позаду - 37 років біди, а попереду тисячі знаків запитання, розгадувати які будуть ще й внуки та правнуки наших сучасників.
З нагоди цієї трагічної дати у бібліотеці- філії с. Подвір'ївка проведена Історична хроніка "Чорнобильські уроки: скорбота пам’яті людської" та оформлено книжково-ілюстративну виставку "Чорнобиль- трагедія і біль України". У проведенні заходу взяла участь учасниця ліквідаціії аварії на Чорнобильській АЕС Людмила Василівна Баженова. Яка поділилася своїми спогадами про пережиті дні страшної трагедії., разом переглянули книжкову виставку та документальний фільм.
Для того, щоб Чорнобиль, дійсно назавжди залишився у минулому, є один-єдиний спосіб: пам’ятати про те, що сталося і про тих людей, які зупинили лихо, що людське життя – безцінне, і будь-які експерименти та наукові впровадження перш за все мають бути безпечними для людства, для нашого майбутнього, для життя на планеті Земля.



 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Поезії не змовкне джерело 21 березня у всьому світі відзначають День поезії .Вшановувати тих, хто вміє підбирати найкращі слова і складати ї...