3 березня - Всесвітній день миру для письменника.ЩИРО ВІТАЄМО ВСІХ МАЙСТРІВ СЛОВА! 💙💛

🔷Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів (World Day of the writer). Повна назва цього свята Всесвітній день миру для письменника.

Тарас Шевченко за своє життя написав 237 віршів і поем, Олександр Дюма-батько - 420 романів, Микола Гоголь працював над створенням «Мертвих душ» виключно стоячи, а Михайлу Булгакову знадобилося 12 років на написання роману «Майстер і Маргарита». Сьогодні у світі налічується близько 150-200 тисяч професійних письменників, і пишуть вони 🔷на більш чим 150 мовами.

🔷З цих нечисленних фактів зрозуміло - професія письменника нелегка, багатогранна і заслуговує глибокої поваги. Саме тому і був створений Всесвітній день письменника. Його святкування ініціював ПЕН-клуб (PEN International) - правозахисна організації, яка об'єднує професійних письменників, які працюють у різних жанрах літератури.

🔷В Україні свято відзначають з 2012 р. завдяки ініціативі української письменниці Лариси Ніцой – markivska-gromada.gov.ua.

🔷В Україні працює Національна спілка письменників України (НСПУ) – добровільна творча організація професійних літераторів України: поетів, прозаїків, драматургів, критиків і перекладачів. НСПУ має власне книжкове видавництво – «Український письменник» (раніше – «Радянський письменник»).

🔷У Будинку письменників працює одна з кращих в Україні бібліотек з книжковим фондом у понад сто десять тисяч томів. Бібліотека виконує велику за обсягом інформаційну та бібліографічну роботу, постійно організовує книжкові ювілейні виставки сучасних письменників, популяризує нові надходження та висвітлює літературні події НСПУ. – library.khntusg.com.ua.

 

Україні є ким пишатися!

Тарас Шевченко, Леся Українка,

Іван Франко і їхня мелодійна збірка,

Григорій Сковорода, Павло Тичина,

Любили всім серцем свою Україну,

Її мову солов'їну завжди шанували,

Історію народу поважали і знали.

Олександр Довженко, Василь Симоненко,

Михайло Коцюбинський, Микола Руденко...

Вони відомі, їхні твори вічні,

На різні теми, різноманітні і магічні.

Повісті, байки, оповідання,

Цікаві казки, романи про кохання,

Ми відчуваємо їхню радість, біль,

Емоції письменника, його страждання...

Коли світе сонечко, йде дощ чи заметіль,

Ми їх не забудемо - це наше завдання!

03.03.2023. С.М. Онисенко

ЦІКАВІ ФАКТИ⁉️

📌Перший професійний письменник України Іван Нечуй-Левицький пішов з роботи вчителя російської мови заради письменництва на рідній солов’їній.

📌Василь Симоненко терпіти не міг роботу журналіста, тому що не бачив у ній творчої свободи.

📌Родина Бориса Грінченка розмовляла російською, але після прочитання «Кобзаря» письменник твердо вирішив спілкуватись виключно українською – daytoday.ua.

📌Микола Гоголь мав пристрасть до рукоділля: в’язав на спицях шарфи, кроїв сестрам сукні, ткав пояси, до літа шив собі шийні хустки.

📌Джек Лондон був соціалістом, а крім того ‒ першим в історії американським письменником, який заробив своєю працею мільйон доларів.

📌Агата Крісті страждала на дисграфію, тобто практично не могла писати від руки. Всі її знамениті романи були надиктовані.

📌Едгар Аллан По все життя боявся темряви.

📌Оноре де Бальзак завжди писав у темряві.

📌Чарльз Діккенс настільки не любив пам'ятники і монументи, що у своєму заповіті суворо заборонив зводити їх йому. Єдина бронзова статуя Діккенсу встановлена у Філадельфії.

📌У Лорда Байрона було чотири домашніх гусака, які всюди слідували за ним, навіть на громадських зборах.

📌Марк Твен був непоганим винахідником. Серед його розробок ‒ блокнот з відривними листочками для журналістів, шафа з розсувними полками, саморегульовані підтяжки, а також самий геніальний з його винаходів – машинка для зав’язування краваток! – library.khntusg.com.ua.Письменницю Туве Янсон захоплювала англійська література, тому вона ілюструвала книги Керролла та Толкіна. А 1938 року написала і проілюструвала власну книгу — казкову повість «Малюк троль та велика повінь».

✅📚Колись Ернест Хемінгуей посперечався, що вигадає розповідь з шести слів , яка стане найзворушливішою з усіх раніше написаних. І він виграв суперечку:

"Продаються дитячі черевички. Неношені". (англ. "For sale: baby shoes, never used").

✅📚Террі Пратчетт не цікавився книгами, але він щиро захопився читанням, коли в його руки потрапила книга Кеннета Грема «Вітер у вербах». У дитинстві письменник захоплювався астрономією. У нього був телескоп, і деякий час він збирався стати астрономом.

✅📚Лесю Укр📚аїнку по праву можна було б назвати дитиною індиго. В чотири роки вона навчилась читати, в п’ять почала писати драматичні твори, у шість майстерно вишивала, а у дев’ять написала перший вірш "Надія".

✅📚Письменник Роальд Дал після закінчення коледжу у складі групи школярів як фотограф відправився досліджувати Ньюфаундленд. Фотографія — це одне з багатьох серйозних захопленнь Дала. Роальд зачитувався Кіплінґом, Гаґґардом, Генті, мав успіхі в крикеті та плаванні.

✅📚Льюїс Керрол-автор «Аліси в країні Див» був математиком, поетом і великим винахідником. Він винайшов триколісний велосипед, мнемонічну систему для запам’ятовування імен і дат, електричну ручку, суперобкладинку, прототип всіма улюбленої гри Скреббл.



Немає коментарів:

Дописати коментар

Поезії не змовкне джерело 21 березня у всьому світі відзначають День поезії .Вшановувати тих, хто вміє підбирати найкращі слова і складати ї...