Григорій Сковорода-відомий український мислитель, філософ. поет,учитель. Дух Григорія Сковороди, плоть від плоті українського народу, уже не одне століття блукає не лише українськими землями а і європейськими ланами та відроджується у свідомості і душах його спадкоємців у всіх країнах світу.

Творча спадщина Сковороди є чистим українським, європейським, всесвітнім джерелом істини, добра, краси, віри, надії, любові на всі часи й для всіх народів.

В цьому ми переконалися під час проведення круглого столу серед працівників бібліотечних установ Лівинецької сільської ради, який організувала Лівинецька публічна бібліотека на базі бібліотеки- філії с. Подвір׳ївка.Наша зустріч була розподілена на літературні сходинки великого просвітителя Григорія Савича Сковороди, в обговоренні якої взяли участь запрошені колеги - бібліотекарі.

Ми дізналися багато нового і цікавого про Сковороду, як ученого, філософа, мандрівника, музиканта, байкаря, послухали його улюблені народні пісні.

Присутні ознайомилися з книжковою виставкою-інсталяцією "Світ ловив мене, але не спіймав", на якій представлені твори, книги про видатного поета, байкаря , предмети з якими він мандрував- Біблія, флейта, бандура,палиця , люлька, мішок, та найцікавіші афоризми українського Практика Істини.

Сковорода шукав, і знайшов, відповіді на запитання, які ніколи не втратять актуальності: «Що таке щастя? І як бути щасливим? І що таке благе життя?»
Не досить знайти здорову їжу й напій,
Якщо смак тобі зіпсований хворобою;
Не досить сяяти світлові денного сонця,
Якщо світло голови затьмарене.
Діяльна бездіяльність збільшує наші сили;
На кораблях і колісницях ми прагнемо до доброго життя.
Але те, чого прагнеш, з тобою:
Воно, друже, – всередині тебе.
Так вчить нас великий Сковорода . Запрошуємо познайомитися творчою спадщиною великого національного мислителя.






 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Поезії не змовкне джерело 21 березня у всьому світі відзначають День поезії .Вшановувати тих, хто вміє підбирати найкращі слова і складати ї...