«Встав зранку, умився, привiв себе до ладу – i, одразу ж, приведи в порядок свою планету» - якщо кожний так зробить то ми збережемо чисте довкілля для себе і майбутніх поколінь.

Приєднуємось до акції "Збережемо чисте довкілля!".

 День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з Всесвітній день довкілля заснований згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 15 грудня 1972 року в день відкриття Конференції ООН з проблем навколишнього середовища (Стокгольм, 5-16 червня 1972 року). Цей День покликаний спонукати якомога більше людей до активних дій, аби не допустити, щоб навантаження на природні системи життєзабезпечення планети, яке зростає з кожним роком, сягнуло своєї критичної межі. День довкілля відзначається в Україні щорічно в третю суботу квітня року згідно з Указом Президента України від 6 серпня 1998року № 855/98 «Про Деньнавколишнього середовища».

 З метою поширення екологічних знань, підвищення рівня суспільної свідомості українців з питань збереження безпеки навколишнього середовища у нашій бібліотеці організовано книжкову виставку ″Нашу землю- нам берегти ″.

На виставці представлені матеріали про закономірності формування довкілля, методи його збереження та охорони. Демонструється література, яка висвітлює питання небезпеки забруднення довкілля, та шляхи вирішення екологічної загрози суспільному розвитку в економічній,Кожен з нас може долучитися до збереження цієї планети і це не так важко, як здається на перший погляд. Є багато простих способів, які можуть допомогти зберегти довкілля та ще й зекономити.



Чому сьогодні про це так багато говорять?
Середня температура планети підвищиться на 1,5°C від 2030 до 2052 року порівняно із доіндустріальним рівнем, якщо швидкість глобального потепління не зміниться. Про це йдеться у звіті міжурядової групи експертів з питань клімату при ООН (IPCC). Вчені закликають до термінових дій, щоб зупинити глобальне потепління в рамках 1,5°C у порівнянні з 2°C. Потепління у 2°C означитиме ще більші ризики екстремальних посух, пожеж, повеней і нестачі харчів для мільйонів людей. Тож, фактично, це означає, що у людства є лише 10 років на те, щоб виправити ситуацію.
Експерти закликають до радикальних змін у видобутку та споживанні енергії, індустріях, будівництві, транспорті. Але, не чекаючи ініціатив на державному рівні, ми самі можемо спробувати допомогти планеті.
Ось тільки декілька способів, на які варто звернути увагу.
1. Відмовитися від поліетиленових пакетів – екологічно та економічно.
2. Відмовитися від одноразових пляшок та посуду.
3. Бути енергоефективним у побуті.
4. Обирати найбільш екологічний транспорт.
5. Економити воду.
6. Купуйте менше та не викидайте.
7. Сортувати сміття і віддавати на переробку.

. І наостанок - цікаво знати:
папір розкладається за 2-10 років, консервні бляшанки – 80 років, поліетиленові пакети – понад 200 років, пластмаса – 500 років, скло – 1 000 років.
Тому хочеться закликати всіх людей в цей нелегкий час бути відповідальними: берегти довкілля, рідний край

Звичайно, можна робити набагато більше. екологічній, соціальній і духовній сферах.  навколишнього середовища».

Немає коментарів:

Дописати коментар

Поезії не змовкне джерело 21 березня у всьому світі відзначають День поезії .Вшановувати тих, хто вміє підбирати найкращі слова і складати ї...