Вишиванка – душа України.
День вишиванки - це не просто свято, де ви можете похвалитися своєю вишиванкою - це свято єднання. Адже долучитися до свята просто, потрібно тільки одягнути вишиванку, і не важливо, яка погода буде у цей день, дощ не завадить вам посміхатися.
Красива вишита сорочка з давніх-давен є ідентифікатором будь-якого українці, це наше ДНК нації. Її одягали як на свято так і кожен, з нею вперше знайомились зі світом, і з нею ж прощалися зі світом. Вона була і є завжди поряд. Вишиванка була і є ознакою вільного українського народу та великою частиною його культури та свідомості.
Невеличкий історичний екскурс: свято вишиванки було запроваджене не так давно, лише у 2006 році, тому багато хто не знає деталей. А починалося все дуже цікаво: ідею проведення акції «Всесвітній день вишиванки» запропонувала Леся Воронюк, на той час студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Однокурсники дівчини часто приходили на пари у гарних вишитих сорочках, тож вона і запропонувала вибрати один день та вбратися у національний одяг разом.
Спочатку ідею підтримала лише частина студентів, але вже 2008 – 2009 року вона набула поширення не лише у Чернівцях, а й в інших містах. А вже 2010 року до свята долучилися і держслужбовці.
Тож сьогодні і ми з Вами поговоримо про українську вишиванку. Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка вишиванка – є головним оберегом людини. Святе покривання, яке найближче до тіла, - це, звісно, своя сорочка. В українців є такий вислів: «Народитися в сорочці» - бути щасливим у житті. Тому сорочка - це не лише частина нашого гардеробу, а певна закодована сукупність сорока божественних енергій, що творять довершену та гармонійну долю людини. Кодування сили має в собі і українська вишиванка, якій надавали величного змісту, вишиваючи сакральними узорами-письменами долю.
Одягнімо, друзі, вишиванки
Наш чарівний український стрій.
не для когось, не для забаганки,
А для себе, вірний друже мій.
Одягнімо вишиванку друже,
Як етнічний предків талісман.
Хай не буде серед нас байдуже
І один в нас буде отаман.
Одягнімо в свята і неділі
В будень, за потреби, одягнім.
І відчуєм - вороги безсилі
Зруйнувати український дім.
Одягнімо вишиванку, друже.
Хай побачить українців світ.
Молодих, відважних, дужих,
І через багато сотень літ.У бібіотеці села Подвір'ївка  до Дня вишиванки організована виставка - свято "Вишиванка – поема життя,закодована вічність в узорах"
День вишиванки. Це великий день,
Бо люди згадують сім'ю, родину.
Як шила мати та вела пісень,
Сорочку гарну вишивала сину.
Лягав собі узор на полотні,
А мати шила і думки вплітала.
Так долю вишивала день при дні,
Щоб добра доля сина не минала.
А як же вишивала рушники
І дарувала дітям на дорогу…
Щоб діти подолали всі шляхи
Й верталися до рідного порогу.
В тих вишиванках думи та пісні,
Про щастя мрії, туга за синами,
Тривога вічна, гарні дні ясні,
До Бога звернення — молитва мами.
Тож хай вона охороняє вас і всю вашу родину. Миру ,злагоди, добра вам та щастя на довгі роки! Зі святом вас!



до організації свята долучилися наші користувачі вишивальниця  Софія Бабинчук ,яка надала нам  фото своїх робіт - це і вишивки  бісером  для своїх рідних так і вишивки хрестиком . ми щоро вдячні нашій вишивальниці ,яка завжди ділиться  своїми роботами , бере активну участь у  виставках організованих у   бібліотеці.




До нашого свята також долучилися  сімї Козака Олександра та Сніжани (їх четверо) та сімя Рекуна Олександра   ,які завжди беруть участь у проведенні Дня Вишиванки.
Мені сорочку мама вишивала,
Неначе долю хрестиком вела,
Щоб лихих стежинок не шукала
І до людей привітною була.
Виконуй доню – мама говорила
Життя закони, істини прості,
Не зраджуй землю, що тебе зростила,
Не залишай нікого у біді.
(Н. Май)

Сорочку мати сину вишивала, І душу й серце в вишивку вкладала. Як пам’яті народної відлунки, На полотні з’являлись візерунки, Де кожен хрестик – то життєві миті… Мережила по білому блакиттю, Лягала ниточка до ниточки мрійливо – Дитині б долю вишити щасливу, Щоб оберегом стала для синочка Руками неньки вишита сорочка.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Поезії не змовкне джерело 21 березня у всьому світі відзначають День поезії .Вшановувати тих, хто вміє підбирати найкращі слова і складати ї...